Tisíce domácností i firem zažívají v posledních měsících finanční šok. Pokud si dříve zafixovaly cenu elektřiny a nyní jim kontrakt končí, dostaly od svého dodavatele energií nepříjemnou zprávu: doba se změnila, teď budete měsíčně platit klidně i o tisíce korun navíc. Fabrikám pak faktury vyskočily až o 60 procent.

A ty, kterým proud zatím nezdražil, to pravděpodobně čeká. „Ceny určitě půjdou nahoru. Dodavatelé v rámci našeho sdružení už přemýšlí, kdy bude nejlepší doba na oznámení zdražování a s jakými produkty začít. Dělají to všichni, nikomu nic jiného nezbývá,“ říká Jiří Gavor, výkonný ředitel Asociace nezávislých dodavatelů energií (ANDE).

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se