V zemích Evropské unie možná už v příštím desetiletí nebude možné koupit nová auta na benzin a naftu. Firmy by také měly přejít na výrazně ekologičtější způsob výroby. To vše mohou obsahovat návrhy na razantní snížení emisí skleníkových plynů, které ve středu zveřejní Evropská komise. Následně je dostanou k posouzení členské státy EU a europoslanci. 

Proč Evropská komise už zase přichází se zpřísněním pravidel pro omezování emisí?

Jednomyslně to tak chtěli lídři členských zemí EU včetně českého premiéra Andreje Babiše (ANO), pro byla také většina europoslanců. Shodli se, že EU musí k roku 2030 snížit emise skleníkových plynů aspoň o 55 procent oproti roku 1990. Komise teď tedy přichází s návrhy, jak toho dosáhnout.

Přestanou v zemích EU jezdit auta na benzin a naftu?

Je to možné. Podle předběžných návrhů, které unikly do médií, by Evropská komise mohla navrhnout snížení emisí u nových aut k roku 2035 o 100 procent. To by fakticky znamenalo, že od tohoto data by se už žádné nové vozy se spalovacím motorem nesměly prodávat. Automobilky by musely přejít na jinou produkci, například na elektromobily. Návrh se před středečním zveřejněním ještě může změnit, tlak na co největší pokles emisí z dopravy je ale jasný.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.