Sice na tom chtěla ušetřit, nakonec ale vláda navýšila výdaje na předsednictví EU, které proběhne příští rok. V pondělí kabinet schválil zprávu o průběhu příprav na český půlrok v čele EU a její součástí byl požadavek ministerstev na navýšení rozpočtu o 200 milionů korun oproti částce schválené v roce 2019. Dosud koalice v souladu s limitem stanoveným přímo Andrejem Babišem (ANO) počítala s rozpočtem ve výši okolo 1,25 miliardy korun a přes veřejnou kritiku, že šetří na špatném místě, dlouho odmítala přidat peníze.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se