Obavy z dopadů šíření mutace delta na eurozónu se ukázaly jako liché. Koronavirus neměl na celkové hospodářské výsledky uskupení za poslední čtvrtletí velký dopad. Hrubý domácí produkt eurozóny stoupl v prvním pololetí meziročně o dvě procenta, za druhý kvartál přitom HDP vzrostl o 13,7 procenta oproti stejnému období loni. Eurozóna se tak vzpamatovává z pandemie, přičemž tahounem jednotlivých ekonomik jsou spotřebitelé.  

Podle Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) lidé utrácejí především za cestování a volný čas. Tyto výdaje jsou na nejvyšších úrovních od vypuknutí pandemie. Spotřebitelsky orientovaná část ekonomiky kompenzuje ztráty ve výrobě, která stále čelí nedostatku materiálu a čipů i dopravní krizi. Podnikatelé však mají obavy z inflace, jež například v Německu stoupla na nejvyšší hodnoty od krize v roce 2008. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.