Má to být velký skok. Vláda Spojených států chce radikálně zvýšit výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů. Podle nového dokumentu ministerstva energetiky by mělo do roku 2035 pocházet 40 procent v USA vyráběné elektřiny ze solárních panelů. Nyní jsou to pouhá tři procenta. A ministerský dokument také uvádí, že díky orientaci na obnovitelné zdroje elektřiny, které sníží produkci oxidu uhličitého a jeho dopad na životního prostředí, má získat práci 1,5 milionu lidí. Přitom cena elektřiny pro domácnosti ani pro komerční subjekty nevzroste.

„Naše studie potvrzuje, že solární energie je tím nejlevnějším a nejrychleji rostoucím zdrojem. Časem díky ní dokážeme vyprodukovat dostatek elektřiny pro všechny domácnosti Spojených států,“ popisuje výhody projektu ministryně energetiky USA Jennifer Granholmová.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se