Má to být velký skok. Vláda Spojených států chce radikálně zvýšit výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů. Podle nového dokumentu ministerstva energetiky by mělo do roku 2035 pocházet 40 procent v USA vyráběné elektřiny ze solárních panelů. Nyní jsou to pouhá tři procenta. A ministerský dokument také uvádí, že díky orientaci na obnovitelné zdroje elektřiny, které sníží produkci oxidu uhličitého a jeho dopad na životního prostředí, má získat práci 1,5 milionu lidí. Přitom cena elektřiny pro domácnosti ani pro komerční subjekty nevzroste.

„Naše studie potvrzuje, že solární energie je tím nejlevnějším a nejrychleji rostoucím zdrojem. Časem díky ní dokážeme vyprodukovat dostatek elektřiny pro všechny domácnosti Spojených států,“ popisuje výhody projektu ministryně energetiky USA Jennifer Granholmová.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.