Karel Havlíček (za ANO) se už nyní chlubí tím, že ráno vstává ve čtvrt na pět. Pokud mu řízení jeho dvou ministerstev, tedy průmyslu a obchodu a dopravy, zůstane i po volbách, bude mít práce ještě mnohem víc – ve druhé půlce příštího roku by totiž velkou část času musel strávit jak přímo v Bruselu, tak přípravou na zasedání, která by ho v centru Evropské unie čekala. To proto, že Česko bude po dobu šesti měsíců unii předsedat.

Jako předsednická země bude mít Česko na starosti i řízení schůzek Rady EU, v níž za členské země zasedají jednotliví ministři podle toho, jaké téma zrovna probírají. Scházejí se tak ministři dopravy, průmyslu, financí a tak dále. Na Havlíčka by čekalo řízení celkem pěti různých Rad EU, na kterých by se musel snažit vyjednat kompromisy přijatelné, pokud možno, pro všechny členské státy. A následně tyto kompromisy domluvit i s Evropským parlamentem. Taková jednání přitom často trvají mnoho hodin, leckdy dlouho do noci.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.