S čím neuspěla v 90. letech Coca-Cola, hodlají teď prosadit největší čeští výrobci balené vody a dalších nápojů. Volají po tom, aby PET lahve byly vratné stejně jako ty skleněné od piva a obchodníci měli povinnost je od lidí vykupovat. Ekologický záměr, jenž počítá s opětovným využitím použitých lahví, se však zároveň stává střetem silných lobbistických skupin, které bojují o surovinu, jejíž cena roste a průmysl jí spotřebovává stále více. Například podle obcí či obchodníků by případné zavedení zdražilo lidem nákupy.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








