S čím neuspěla v 90. letech Coca-Cola, hodlají teď prosadit největší čeští výrobci balené vody a dalších nápojů. Volají po tom, aby PET lahve byly vratné stejně jako ty skleněné od piva a obchodníci měli povinnost je od lidí vykupovat. Ekologický záměr, jenž počítá s opětovným využitím použitých lahví, se však zároveň stává střetem silných lobbistických skupin, které bojují o surovinu, jejíž cena roste a průmysl jí spotřebovává stále více. Například podle obcí či obchodníků by případné zavedení zdražilo lidem nákupy.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se