Přestaňte komplikovat pražskou dopravu. Vzkaz, který vyslali zastupitelé Prahy 8 náměstkovi primátora Adamu Scheinherrovi (Praha sobě), není osamocenou výtkou. Vedení hlavního města čelí kvůli dopravní situaci ostré kritice nejen opozičních zastupitelů, ale také z městských částí a od veřejnosti. Do pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) se opřel také prezident Miloš Zeman. Dokonce ho vyzval, aby kvůli kolabování pražské dopravy zvážil rezignaci.

Koalice, kterou na magistrátu kromě Pirátů tvoří ještě Praha sobě a Spojené síly pro Prahu, připouští, že řada letošních oprav dopravu ve městě komplikuje. „V Praze bývají vždy ve špičce zácpy, obzvlášť ve stavební sezoně. Proto jsme třeba začali projektovat dostavbu Městského okruhu, rozšíření Jižní spojky, zkapacitnění průmyslového polookruhu a myslíme do budoucnosti,“ brání koalici Scheinherr. Tvrdí, že současné vedení magistrátu dohání třicetimiliardový dluh, který město k infrastruktuře má.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.