Potvrzeno. Státní dluh klesá už druhé čtvrtletí za sebou, hlásá vítězoslavně ministryně financí Alena Schillerová do světa skrze sociální sítě. V tiskové zprávě ministerstva se dokonce dočteme, že „ve třetím čtvrtletí letošního roku pokračoval trend poklesu státního dluhu“. Tak sláva. Máme tu dokonce trend!

Ovšem v pátek ve stejnou hodinu vydalo stejné ministerstvo zprávu o tom, jak si vedl rozpočet ke konci září. A z ní se dozvíme, že za prvních devět měsíců roku stát utratil o 326 miliard víc, než byly jeho příjmy. Což je rekord nemající srovnání. Zářijový výsledek byl o více než 28 miliard horší, než kolik ukazoval účet na konci srpna. Stát dělá měsíc co měsíc velké deficity. Ale jeho dluh přesto klesá. Záhada?

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se