Nikdy ani nepomyslela, že se stane generální ředitelkou české divize IBM – jedné z největších IT firem světa. Zuzana Kocmaníková vystudovala ekonomii na rodném Slovensku. V začátcích své kariéry se ale zabývala prodejem nákladních aut Tatra. V dalším zaměstnání obchodovala s bavlnou, ocelí nebo uhlím. Pracovala přitom především s postsovětskými státy. V roce 2004 se Kocmaníková dostala do obchodního oddělení české pobočky IBM. Šéfkou obchodu se stala 10 let poté. Za další tři roky usedla do křesla generální ředitelky.

Technologický koncern IBM už minulý rok avizoval odštěpení divize technologických služeb do nové firmy s názvem Kyndryl. Organizační změny se dotknou i většiny z 4500 zaměstnanců IBM v Česku. Proces rozdělení by měl skončit koncem letošního roku.

V těchto dnech má Zuzana Kocmaníková více práce než obvykle. Technologický gigant IBM dopočítává výsledky za třetí čtvrtletí a ve firmě je rušno. Generální ředitelka je proto ráda, že může na chvíli zapomenout na starosti v kanceláři a popovídat si u limonády. Zároveň ji trápí, zda se všechno stihne včas.

HN: Jak předběžně vypadají vaše výsledky za třetí čtvrtletí, porostou tržby podobně jako ve druhém?

Na výsledky třetího kvartálu teprve čekáme, budou koncem října, ale myslím si, že pokračujeme v dobrém trendu. Ve druhém kvartálu byly lepší než tržní očekávání. V období od dubna do konce června IBM celosvětově vykázala meziroční nárůst tržeb o 3,2 procenta. Pozitivní je zároveň i to, že jsme zaznamenali růst ve všech segmentech. Nejvíc to bylo v cloudových službách s nárůstem až o 13 procent na celkových sedm miliard dolarů za druhé čtvrtletí. V období od dubna do konce června IBM celosvětově vykázala meziroční nárůst tržeb o 3,2 procenta na 18,8 miliardy dolarů.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.