Nikdy ani nepomyslela, že se stane generální ředitelkou české divize IBM – jedné z největších IT firem světa. Zuzana Kocmaníková vystudovala ekonomii na rodném Slovensku. V začátcích své kariéry se ale zabývala prodejem nákladních aut Tatra. V dalším zaměstnání obchodovala s bavlnou, ocelí nebo uhlím. Pracovala přitom především s postsovětskými státy. V roce 2004 se Kocmaníková dostala do obchodního oddělení české pobočky IBM. Šéfkou obchodu se stala 10 let poté. Za další tři roky usedla do křesla generální ředitelky.

Technologický koncern IBM už minulý rok avizoval odštěpení divize technologických služeb do nové firmy s názvem Kyndryl. Organizační změny se dotknou i většiny z 4500 zaměstnanců IBM v Česku. Proces rozdělení by měl skončit koncem letošního roku.

V těchto dnech má Zuzana Kocmaníková více práce než obvykle. Technologický gigant IBM dopočítává výsledky za třetí čtvrtletí a ve firmě je rušno. Generální ředitelka je proto ráda, že může na chvíli zapomenout na starosti v kanceláři a popovídat si u limonády. Zároveň ji trápí, zda se všechno stihne včas.

HN: Jak předběžně vypadají vaše výsledky za třetí čtvrtletí, porostou tržby podobně jako ve druhém?

Na výsledky třetího kvartálu teprve čekáme, budou koncem října, ale myslím si, že pokračujeme v dobrém trendu. Ve druhém kvartálu byly lepší než tržní očekávání. V období od dubna do konce června IBM celosvětově vykázala meziroční nárůst tržeb o 3,2 procenta. Pozitivní je zároveň i to, že jsme zaznamenali růst ve všech segmentech. Nejvíc to bylo v cloudových službách s nárůstem až o 13 procent na celkových sedm miliard dolarů za druhé čtvrtletí. V období od dubna do konce června IBM celosvětově vykázala meziroční nárůst tržeb o 3,2 procenta na 18,8 miliardy dolarů.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se