S nástupem do Bílého domu prezident Joe Biden vyhlásil, že se Spojené státy postaví do čela světového úsilí v boji proti klimatickým změnám. Na nadcházející globální klimatický summit, který začíná o víkendu ve skotském Glasgow, ale přijede s poloprázdnýma rukama.

Biden se znovu připojil k pařížské klimatické dohodě, kterou jeho předchůdce Donald Trump vypověděl. A zavázal se, že USA do roku 2030 sníží emise skleníkových plynů na polovinu z hodnoty roku 2005. Teď se ale ukazuje, že jeho administrativa není schopna avizované cíle garantovat.

Základní a nezbytnou podmínkou k jejich možnému naplnění je rychlý přechod amerického energetického sektoru na čisté zdroje. Bílý dům by chtěl prostřednictvím přímých federálních dotací motivovat americké producenty, aby z uhelných a plynových elektráren přešli na slunce, vítr a jádro. Výrobce, kteří by dále zůstávali na fosilních zdrojích, by vláda naopak penalizovala.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.