V posledních měsících jsme svědky tolika mimořádně závažných změn a krizí globálního rozsahu v mnoha oblastech jako snad nikdy od pádu komunismu. V posledních dnech a týdnech se blíží další vlna covidu a hlasitě se ohlásila krize energetická, spojená s rychlým růstem cen elektřiny a zemního plynu. Tyto věci se dějí v evropském a celosvětovém měřítku a naše země v srdci kontinentu, jak si rádi připomínáme, v žádném případě není mimo ně, i když příčiny nemůžeme ovlivnit.

Obávám se, že naší veřejnosti stále unikají klíčové souvislosti zásadní energetické přeměny s hlubokým a přímým dopadem na celou společnost a životy lidí. Současná proměna energetického systému je tak dalekosáhlá a hluboká, že ji lze přirovnat k průmyslové revoluci před více než 200 lety a můžeme ji nepochybně považovat za změnu doslova revoluční. Neměli bychom ovšem zapomínat, že její hlavní hnací silou je nutnost odvrátit katastrofické důsledky probíhající globální změny klimatu, což není ani ideologie, ani nějaká nejistá hypotéza, ale nevyvratitelná skutečnost, ze které jednoznačně plyne akutní potřeba co nejdříve odejít nejen od uhlí, ale i od ropy a zemního plynu.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.