Představte si, že k vám zákazníci chodí dveřmi a vnucují se i oknem a vy máte naprosto fantastický výrobek, ale nemůžete ho dodat, protože vám chybí červená tkanička a zelené poutko a bez nich se to prodat prostě nedá. V lehce přeneseném smyslu je na tom obdobně průmysl v celé západní Evropě. 

Objednávkové knihy praskají ve švech. Poptávka je neuvěřitelná. A výsledek? „Současná situace je absurdní: navzdory plnému počtu objednávek průmyslová výroba klesá,“ popsal situaci německého průmyslu hlavní prognostik německého Ifo Institutu Tim Wollmershäuser.
Jestliže loni průmysl trpěl nedostatkem odbytu kvůli zavřeným ekonomikám, letos trpí přemírou poptávky, kterou není schopen uspokojit. A to ve velkých číslech. Podle odhadu institutu Ifo německý průmysl kvůli absenci nutných surovin a subdodávek přišel už o 40 miliard eur a snížil tamní ekonomický růst o celý jeden procentní bod.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.