Jeden z důvodů, proč bychom měli brát Green Deal a procesy v Evropě vážně, neřkuli nadšeně, je naše zvláštní vlastnost: transformace umíme, reformy moc ne.

První takovou naší velkou transformací byl přechod z plánované ekonomiky na tržní ekonomiku západního typu. Ruku v ruce s tímto náročným úkolem se naše ekonomika vypořádávala s ještě druhou transformací: po kolapsu sovětského trhu, který byl těžkotonážní a s nízkou přidanou hodnotou i kvalitou, jsme transformovali náš obchod doslova o sto osmdesát stupňů. Z komunistického, monopolně vyrábějícího Východu na západní kapitalistický, neznámý, náročný, podezíravý a drahý trh s mnohem vyšší úrovní výrobků a zvyklý na úplně jinou kvalitu reklam. Tuto transformaci naši podnikatelé a podnikatelky zvládli a naše ekonomika i naše výrobky nejsou nikde ve světě terčem urážek. Příkladnou entitou této transformace budiž Škoda Auto.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.