Každý pátý plátce DPH se možná už brzy zbaví povinností spojených s touto daní. Vláda odeslala do Bruselu žádost, aby limit ročního obratu, jehož překročením vzniká podnikateli povinnost platit daň z přidané hodnoty, mohla zvýšit z jednoho milionu na dvojnásobek. Z půl milionu plátců DPH by tak zrušilo svou registraci přes sto tisíc podnikatelů. V době rekordního schodku se tím ale příjmy do státní pokladny sníží až o devět miliard korun. Zároveň se však stovce tisíc podnikatelů a živnostníků zjednoduší podnikání. 

„Zvýšení limitu pro povinné plátcovství DPH na dva miliony korun pomůže drobným podnikatelům a živnostníkům, kterým uleví od přebytečné administrativy a papírování,“ uvedla ministryně financí v demisi Alena Schillerová (ANO). Na dvoumilionovou částku chce vláda navýšit také hranici ročního příjmu pro zájemce o paušální daň. To připraví státní pokladnu o další miliardy korun. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.