Lubomír Třeslín z Bystřice u Třince chtěl jet s manželkou na pár dní lyžovat na rakouský ledovec Kaprun. Pobyt, který měl začínat v pondělí 22. listopadu, už ale nestihli – právě od tohoto dne Rakousko zavedlo lockdown, a to i pro očkované. Mezi služby, které jsou zavřené, patří i lyžařské vleky nebo hotely. „Ubytování jsem už zaplatil, ale dostal jsem peníze zpět,“ řekl Třeslín HN.

Rakousko sice lyžování na příštích 20 dní znemožnilo, jedním z cílů tohoto opatření ale je záchrana hlavní zimní sezony. „To, aby se zimní sezona konala, je naší nejvyšší prioritou,“ prohlásila rakouská ministryně pro turismus Elisabeth Köstingerová.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se