Když v polovině října skupina Bohemia Energy přestala ze dne na den dodávat elektřinu a plyn, poštvala proti sobě stovky tisíc klientů i české politiky. Po majitelích firmy, manželech Haně a Jiřím Písaříkových, ale stále intenzivněji „jde“ i Jaroslav Brož – insolvenční správce zkrachovalého podnikatele Tomáše Bárty. Ten se roky soudí s Písaříkovými o desetinový podíl v Bohemia Energy.

Brož chce přitom získat pro věřitele peníze i z majetku Písaříkových. Do soupisu Bártova majetku pro soud totiž nově doplnil pohledávky za jednateli společnosti Bohemia Energy entity, kterými kromě manželů Písaříkových byla Petra Slabá a společnost Bohemia Management Services. A vyčíslil je na jednu miliardu korun.

Kromě této pohledávky přihlásil ještě další dvě, přičemž jedna z nich je rovněž ve výši jedné miliardy a je za společníky Bohemia Energy entity. Těmi jsou nizozemská firma Bohemia Energy Holding a společnost MR Communications. Pohledávky mají podle vyjádření Brože pro soud „vazbu na výsledek sporů o podíl dlužníka (Bárty) ve společnosti Bohemia Energy entity“.

Tomu se však skupina Bohemia Energy diví. „O částky, které Brož uvádí, nebyly nikdy vedeny žádné spory, ze kterých by případně mohly takové pohledávky vzniknout. Proto je i zcela nepochopitelné, jakým způsobem dospěl k částkám, které uvádí,“ zdůrazňuje mluvčí skupiny Hana Novotná.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.