S více než třemi tisíci klienty a ročním obratem přes 80 milionů korun za loňský rok patří Administrace insolvencí City Tower (AICT) k největším společnostem na českém trhu s oddlužením. Na rozdíl od konkurence ji však už další růst nečeká. Společnost, kterou před osmi lety zakládala skupina právních es kolem advokátní kanceláře Císař, Češka, Smutný, v průběhu podzimu ukončila činnost a zastavila příjem nových klientů. Důvodem jsou neshody jejích současných partnerů. Soudy teď řeší, jestli firma může dokončit staré případy, o které má zájem konkurence.

Společnost má řadu poboček po celé zemi. Velkou část její agendy tvoří případy oddlužení jednotlivců, mimo to se věnuje také konkurzu firem. Své klienty si insolvenční správce nicméně nevybírá sám, ale podle takzvaného kolečka mu je přiděluje soud.

Zjednodušeně řečeno má insolvenční správce hlídat, zda člověk, kterému bylo umožněno oddlužení, řádně splácí své dluhy. Správce zároveň kontroluje majetek dlužníka, případně s ním může sám různě nakládat. Za to všechno mu plyne zákonem stanovená odměna. Samotná AICT řeší v současnosti 3131 případů.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.