K vlajkovým lodím Českých drah Pendolinu a Railjetu přibude od neděle třetí. Na tratě spojující Prahu s Plzní, Chebem, Karlovými Vary či Ústím nad Labem vyjede postupně deset souprav InterJet od konsorcia německého Siemensu a tuzemské Škody Transportation. Díky investici za téměř tři miliardy korun mají z rychlíků s příchodem nového jízdního řádu prakticky zmizet staré, neklimatizované vozy ze sedmdesátých a osmdesátých let. Wi-fi připojení bude nově dostupné v 90 procentech dálkových vlaků.

„S jízdním řádem 2022 nás čeká největší revoluce v kvalitě, komfortu a rozsahu nabízených služeb od nasazení Railjetů před sedmi lety,“ tvrdí šéf Českých drah Ivan Bednárik. Novinkou je zásuvka pro nabíjení elektrokol, v první třídě budou cestující moci bezdrátově nabíjet mobil. Pro dětské pasažéry je k dispozici malé kino. „Poprvé v centrální Evropě budou vlaky vybaveny speciálními okny, která lépe propouští mobilní signál, aby se v nich dalo lépe telefonovat,“ dodává Bednárik.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se