Mezi ministerskými posty to stejně jako v minulých volebních obdobích byla pozice, o niž se strany nepraly. Když kandidát na ministra kultury Martin Baxa z ODS také absolvoval minulý týden pohovor u prezidenta Miloše Zemana, sociální sítě asi nejvíc zaujalo, o kolik menší je stůl a nižší křeslo, v němž proti hlavě státu sedí. Baxa sice z pohledu celostátní politiky zatím není tak známý, je přitom mužem s pozoruhodnou politickou praxí. Byť byl dosud vidět hlavně v regionální politice, jeho životopis je po stránce politických funkcí ze všech ministerských kandidátů nejnabitější.

„Bylo to enormně náročné, ale věděl jsem, že to nebude trvat dlouho,“ vzpomíná Baxa na začátek roku 2018. Tehdy krátce zastával pozice náměstka primátora stosedmdesátitisícové Plzně, náměstka hejtmana Plzeňského kraje, místopředsedy ODS a poslance zasedajícího ve dvou sněmovních výborech a šéfujícího podvýboru pro kulturu.

„Došlo k tomu tehdy tak, že jsem byl na podzim 2017 zvolen do sněmovny, ač jsem nebyl na volitelném místě. Dohromady se to samozřejmě dělat už nedalo, tak jsem pozici náměstka hejtmana začátkem roku 2018 opustil,“ vysvětluje.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.