Lockdowny a omezení provozu některých firem či obchodů dopadly na příjmy domácností. Lidé se tak více než kdy jindy obraceli na pomoc potravinových bank. Nárůst v počtu klientů je podle ředitelky České federace potravinových bank Veroniky Láchové za dobu pandemie více než poloviční. „Pro potraviny si chodilo o 60 procent lidí více. Během chvíle jsme měli nárůst ze 100 tisíc klientů, které podporujeme, na zhruba 160 tisíc,“ vypočítává ředitelka Láchová. Potravinové banky a sociální služby navštěvují lidé, kteří během pandemie ztratili práci, nemají bydlení, ale například i samoživitelky, které odešly od partnera kvůli domácímu násilí. 

„Léta jsem dělal průvodce po Praze, což jde bez turistů těžko, takže jsem musel odejít. Přes léto jsem jezdil po zahradách ve firmě u kamaráda a dělal další pomocné práce, ale teď to doma táhne hlavně manželka. Nechodím si pro jídlo pravidelně, někdy nám to ale vytrhne trn z paty, abychom si nemuseli různě půjčovat třeba na nájem a placení účtů,“ popisuje pětatřicetiletý Tomáš P. z Prahy, který má doma sedmiletou dceru. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.