Pro Rakousko vyrábějící více než 60 procent elektrické energie ve vodních elektrárnách je naprosto nepřijatelný návrh Evropské komise, aby se jádro a zemní plyn po přechodnou dobu považovaly za čisté, bezemisní zdroje. Dokonce zvažuje žalobu na Brusel, jehož dokument nazývaný taxonomie má přilákat investory do zmíněných oborů energetiky. Všechny členské státy unie se k němu mají vyjádřit do 21. ledna.

Návrh, aby jádro dostalo „zelené razítko“, vychází vstříc hlavně Francii. Podporují ho četné země Evropské unie, například Finsko, které nedávno uvedlo do provozu nový jaderný blok, a také Česko ruku v ruce se Slovenskem. Tento „jaderný energetický klub“ v EU musí počítat s tím, že rovněž Rakousko má spojence, z velkých zemí jsou to Německo a Španělsko, z menších Portugalsko a Dánsko.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.