„Bohatá“ ministerstva platí lidi o třetinu lépe než ta „chudá“, nejvýnosnější práce ve státní správě je však dohled nad hospodařením politických stran. Vyplývá to ze studie projektu IDEA institutu CERGE-EI při Národohospodářském ústavu Akademie věd z let 2013 až 2020.
Pouze na ministerstvu zahraničních věcí si úředníci nevydělali v průměru více než 50 tisíc. Průměrný výdělek tam předloni činil 45 tisíc korun. Všechna ostatní ministerstva se dostala nad padesátitisícovou hranici. Nejvyšší platy měli pracovníci v resortu financí, obrany a dopravy, na kterém průměrné platy dosahovaly na šedesát tisíc.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









