Policisté, vojáci nebo pracovníci v sociálních službách dostanou příští rok přidáno méně, než kolik jim slíbila předchozí vláda Andreje Babiše (ANO). Současný kabinet Petra Fialy (ODS) ve středu schválil nižší růst platů ve veřejné sféře, a to nejčastěji o 700 korun. Původně měli zaměstnanci státu a veřejných institucí dostat 1400 korun, pracovníci bezpečnostních složek pak 1000 korun. Úředníkům na ministerstvech, ve finanční správě nebo na úřadech práce pak vláda platy na příští rok úplně zmrazí.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se