Pravidla pro výstavbu nových čtvrtí a velkých staveb v Praze se výrazně změní. Zastupitelé ve čtvrtek po dlouhé debatě, která skončila těsně před 23. hodinou, schválili takzvanou metodiku spoluúčasti investorů. Ta znamená pro stavitele novou povinnost v místech, kde je pro jejich záměry nutné měnit územní plán. Nově tam budou muset odvádět městu příspěvky na vybudování škol, školek, parků nebo městských bytů. Novinku prosadila magistrátní koalice Pirátů, Prahy sobě a Spojených sil (TOP 09 a STAN). Kolik peněz bude město od investorů vybírat? HN přinášejí odpověď na základní otázky kolem jedné z nejvýraznějších změn ve stavebním byznysu za poslední roky.

Proč Praha nová pravidla zavádí?

Aby získala prostředky na výstavbu nové infrastruktury a rozšířila počet městských bytů. V Praze běží příprava několik velkých stavebních projektů, které výrazně promění podobu města – mimo jiné třeba přestavba Nákladového nádraží Žižkov nebo nová čtvrť v Bubnech. Na takzvaných brownfieldech, neboli nevyužívaných průmyslových či dopravních plochách, vzniknou celé nové čtvrti a bydlení pro desítky tisíc lidí.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.