Když musel Josef Vojáček loni před Vánoci opustit křeslo generálního ředitele státních Lesů České republiky, kritizoval ho tehdejší zastupující ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) zejména za nevydařenou reorganizaci firmy. Podle odměn udělených předchozím šéfem resortu se však nezdá, že by ředitel největšího lesního podniku v zemi odváděl špatnou práci. V loňském roce si Vojáček přišel jen na prémiích téměř na pět a půl milionu korun.

A vysoké odměny kolem 1,8 milionu korun ročně získali ve firmě zápasící s následky kůrovcové kalamity i další čtyři členové nejužšího managementu. Všichni opustili státní lesy koncem roku spolu s odvolaným ředitelem. Milionové sumy navíc manažeři pobírali i v předchozích dvou letech, kdy se Lesy ČR buď propadly do hluboké ztráty, nebo je od ní zachránila jen štědrá, více než dvoumiliardová státní dotace.

Oslovení experti velkorysé odměny ve vedení státního podniku kritizují jako neadekvátní. HN zjistily jejich výši na základě žádosti podle zákona o svobodném přístupu k informacím.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se