Od předloňského podzimu byl majitel pražské restaurace Šeberák Jakub Olbert jedním z nejhlasitějších odmítačů omezení kvůli pandemii covidu-19. A za to, že i přes nařízený lockdown nechal dál svoji restauraci v Praze-Hostivaři otevřenou, mu hrozily vysoké pokuty. Počátkem loňského roku pak založil hnutí Chcípl PES a oznámil, že za něj bude kandidovat na prezidenta.

Pokutám za to, že nerespektoval protiepidemická omezení, se ubránil. A to i díky tomu, že soudy část zmíněných opatření dodatečně označily za protizákonná. Nevyhne se ale nejspíš povinnosti platit takřka dva miliony korun za porušování autorských práv. A protože v tom i přes verdikt soudu pokračuje, hrozí, že bude platit ještě víc.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se