Od předloňského podzimu byl majitel pražské restaurace Šeberák Jakub Olbert jedním z nejhlasitějších odmítačů omezení kvůli pandemii covidu-19. A za to, že i přes nařízený lockdown nechal dál svoji restauraci v Praze-Hostivaři otevřenou, mu hrozily vysoké pokuty. Počátkem loňského roku pak založil hnutí Chcípl PES a oznámil, že za něj bude kandidovat na prezidenta.
Pokutám za to, že nerespektoval protiepidemická omezení, se ubránil. A to i díky tomu, že soudy část zmíněných opatření dodatečně označily za protizákonná. Nevyhne se ale nejspíš povinnosti platit takřka dva miliony korun za porušování autorských práv. A protože v tom i přes verdikt soudu pokračuje, hrozí, že bude platit ještě víc.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









