Opětovné zvolení Vladimira Putina prezidentem nám vyhovuje, prohlásil Petr Kellner v posledním rozhovoru, který kdy poskytl. Tedy před deseti lety. Tehdy se samozřejmě nedalo předpokládat, že se z Putina stane „šílenec“ schopný poslat statisícovou armádu na Ukrajinu a  nechat bez ohledu na oběti ostřelovat její města i největší atomovou elektrárnu. Ovšem ani tenkrát nebyl dlouholetý, a možná dokonce doživotní pán Kremlu nepopsaným listem – měl za sebou například převálcování Gruzie krátce po olympiádě v Pekingu a právě čelil sílícím demonstracím Rusů nespokojených s opakovanou rošádou, v níž si se svou dvojkou Dmitrijem Medveděvem znovu prohodil pozice premiéra a prezidenta. Perspektiva, že se v Rusku budou střídat vlády, se vytrácela. Davy v ulicích také pobouřily parlamentní volby, při nichž se podle nespokojenců ve prospěch Putinova Jednotného Ruska podvádělo.

Nic z toho muži, který se i díky byznysu na Východě stal zdaleka nejbohatším člověkem v zemi, navenek nevadilo. Nestyděl se dokonce hlásat, že v Rusku je menší korupce než v Česku. Obchod nade vše. V pondělí večer bude životní dílo Petra Kellnera, který loni tragicky zahynul, hlavou státu oficiálně charakterizováno jako „vynikající zásluha o stát“.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 50 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.