Největší domácí automobilka zažívá období plné nejistot a výhledy na další měsíce nedokáže přesně určit ani její vedení. Firma sice oznámila, že loni dosáhla o 48 procent vyššího čistého zisku než v roce 2020, ohledně letošního roku je ale opatrná. Loni firma hlavně kvůli chybějícím čipům nevyrobila až 280 tisíc aut. Ta jí chybí stále, navíc jí hospodaření výrazně komplikuje válka na Ukrajině, která dopadá i na její zákazníky.

Celkové tržby společnosti loni meziročně spadly o 0,4 procenta na 422,6 miliardy korun. Zvýšení zisku na 22,4 miliardy korun docílila firma i přes to, že loni dodala zákazníkům meziročně o 12,6 procenta méně vozů, tedy celkem 878 tisíc. Svá auta prodávala dráž, například Superb loni zdražila o 79 tisíc nebo Kodiaq o 95 tisíc, tedy o více než 10 procent. Zároveň ve výrobě upřednostňovala vozy s vyšší marží, do výsledků významně promluvil elektromobil Enyaq, kterých Škoda prodala 45 tisíc. Výrobou „zelenějších vozů“ se Škodovka vyhýbá pokutám za emise, zároveň má model při prodeji nejvyšší marže z její nabídky.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.