Paní Veronika hledala kožního lékaře pro svého syna skoro půl roku. Buď ji odradily nekonečné čekací lhůty, nebo špatné zkušenosti jiných pacientů. Když konečně narazila na vyhovující lékařku, zjistila další zádrhel: nebude to zadarmo. Hned při prvním kontaktu ji sestra upozornila, že zdravotní péči má sice zdarma, ale musí zaplatit 1200 korun jako administrativní poplatek. Paní Veronika souhlasila, protože už neměla sílu hledat dál. Podobně jako další tisíce lidí tak zaplatila za to, co by mělo být bezplatné. Tedy že je vůbec ambulantní specialista zaregistruje. Ministerstvo zdravotnictví slibuje, že letité praktiky na hraně zákona stopne.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









