Paní Veronika hledala kožního lékaře pro svého syna skoro půl roku. Buď ji odradily nekonečné čekací lhůty, nebo špatné zkušenosti jiných pacientů. Když konečně narazila na vyhovující lékařku, zjistila další zádrhel: nebude to zadarmo. Hned při prvním kontaktu ji sestra upozornila, že zdravotní péči má sice zdarma, ale musí zaplatit 1200 korun jako administrativní poplatek. Paní Veronika souhlasila, protože už neměla sílu hledat dál. Podobně jako další tisíce lidí tak zaplatila za to, co by mělo být bezplatné. Tedy že je vůbec ambulantní specialista zaregistruje. Ministerstvo zdravotnictví slibuje, že letité praktiky na hraně zákona stopne.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se