Když agentura Kantar před necelými dvěma týdny přišla zatím s posledním volebním modelem, nebyl to pro stále ještě největší levicové strany v Česku příjemný pohled. ČSSD i KSČM totiž podle výsledků zveřejněných Českou televizí dále propadají. I přes nedávnou volbu nových předsedů by teď ani jedna z těchto tradičních stran nejenže nepřekročila pětiprocentní hranici pro vstup do sněmovny, ale problém by měly i s dosažením alespoň tří procent hlasů. To je přitom minimum nutné pro udělení každoročního státního finančního příspěvku na činnost strany.

ČSSD na tuto hranici dosáhla jen velmi těsně, KSČM by pak podle volebního modelu získala jen dvě procenta hlasů. Například sociolog Jan Herzmann teď i proto upozorňuje: restart ČSSD ani KSČM se zatím nedaří a v Česku by mohla vzniknout nová levicová strana.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.