Snížení platby za takzvané státní pojištěnce celkem o 14 miliard korun, ke kterému přistoupila vláda Petra Fialy na začátku února ve snaze zredukovat rozpočtový deficit minulého kabinetu Andreje Babiše, bylo jen předzvěstí problémů, které má tuzemské zdravotnictví před sebou. Nebo spíše jeho pacienti, kteří se musí připravit na to, že péče bude hůř dostupná, v horší kvalitě a také dražší. Bez ohledu na uklidňující prohlášení politiků.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se