Miliardáři si rádi kupují média. Nejen v Česku, početné příklady najdeme i na Západě. Vedle skupiny magnátů, kteří se k miliardám propracovali právě díky úspěšnému mediálnímu podnikání, je čím dál víc těch, kdo do novin, televizních stanic i nových elektronických titulů sypou peníze vydělané v jiných oborech. Motivy jsou různé, od vysloveně komerční investice, jakou bylo skupování regionálních novin prováděné po desetiletí Warrenem Buffettem, přes snahu získat vliv a prestiž po upřímně míněnou snahu zabezpečit nezávislost oblíbeného titulu a umožnit jeho rozvoj. „Svoje“ noviny – a to velmi prestižní Washington Post – si před devíti lety koupil i zakladatel Amazonu Jeff Bezos, dnes druhý nejbohatší člověk světa.

Jediný muž, který má nad Bezosem podle žebříčků v majetku navrch – Elon Musk –, se na pole blízké médiím vydal také. Ovšem sáhl po tom, co je mu vzhledem k jeho naturelu i generační příslušnosti bližší – po sociální síti. Konkrétně po Twitteru.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.