Sice jsou zapsané do českých škol, jenže některé ukrajinské děti do nich nechodí. Čímž blokují místo pro jiné krajany. Důvodem je, že se buď přestěhují a ředitelům to neoznámí, nebo přejdou na online výuku, kterou nabízí jejich původní ukrajinská škola. Zatímco nyní české úřady docházku neřeší, protože mají uprchlíci čas „na poznání Česka“, po prázdninách se nástupu do škol už nevyhnou. Nová pravidla řeší obě ministerstva školství i ukrajinské velvyslanectví.
Příklad, jak to nyní s ukrajinskými studenty na školách vypadá, je třeba nymburské Gymnázium Bohumila Hrabala. Tam přijali 12 dětí z Ukrajiny, dvě z nich ale za několik dní po zápisu do třídy nepřišly a začaly se přihlašovat do ukrajinské online výuky. Podle ředitele gymnázia Jiřího Kuhna jsou omluvené minimálně do konce května a škola jim vede klasickou absenci.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









