Elektřina stojí až čtyřikrát tolik co před rokem a cena plynu vyskočila i na desetinásobek. S extrémně drahými energiemi se potýkají jak domácnosti, tak také firmy. Řada z nich aktuálně řeší, jak letošní rok vůbec přežije. Někteří zástupci podnikatelů proto navrhují, aby stát zasáhl a prakticky omezil fungování volného trhu. Například podle prezidenta Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého by řešením mohl být vznik státního obchodníka s energiemi.

Nabízí se ale i jiné řešení – drahé energie s sebou totiž nesou i vyšší příjmy státu. Vláda by díky tomu mohla mít dostatek prostředků na přímou pomoc. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) chce vybrané peníze z daní využít na investice do úspor energií. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.