Již od 90. let jsem jako ekonom vždy vnímal pozitivně rozvoj jednotného energetického trhu v Evropě. Dnes jako prezident Hospodářské komory však neumím vysvětlit podnikatelům, proč náklady domácích výrobců elektřiny jsou jen zlomkem cen obchodovaných na různých evropských burzách a které pak určují dnes mimořádně vysoké ceny pro koncové spotřebitele u nás. Tedy nejen pro podnikatele, ale i domácnosti, pro nás všechny.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








