Jmenuji se Svitlana Miščenko, je mi 25 let a jsem uprchlice z Ukrajiny. Narodila jsem se ve Vinnycji, v malém krásném městě na hranicích s Moldavskem. Tam jsem získala bakalářský titul v oboru učitelství, ale před válkou jsem pracovala jako specialistka na sociální média v Kyjevě. Nejdříve jsme z Ukrajiny utekli do Moldavska a pak přes Rumunsko a Maďarsko k vám do České republiky. Spolu se mnou tu jsou i moje mladší, patnáctiletá sestra a maminka. Ráda bych se s vámi podělila o to, jak prožíváme dny u vás v Česku, o čem sníme a jaké jsou naše myšlenky a plány. Zde je další díl mého blogu. (První čtyři najdete zde.)

Zdravím všechny! Probudila jsem se dnes pozdě, ale do okna mi nakouklo jarní slunce a z ulice byl slyšet rozhovor jakýchsi mladých lidí. Jaro je život.

Po snídani jsem začala kontrolovat poštu a ano! Mám dobrou zprávu! Konečně jsem našla dobrou práci. Budu pracovat jako asistentka marketingu v jedné spolehlivé firmě. Začnu dělat to, co mě baví nejvíc. Život bude vypadat trochu jako ten, který jsem vedla před válkou na Ukrajině. Budu pracovat na užitečných věcech a komunikovat s lidmi.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 179 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se