Za dobrých časů je Pražská plynárenská pro hlavní město stabilním zdrojem příjmů. Rekordní ceny plynu a povinnost více naplnit zásobníky na příští zimu to změnily. Místo dividendy půl miliardy korun tak Praha musí své stoprocentně vlastněné firmě pomoci. Jinak nebude mít provozní kapitál na nákupy plynu, jehož cena vzrostla oproti loňsku několikrát, a na povinné jistiny u operátora trhu OTE. Zatímco loni tak Pražská plynárenská potřebovala na naplnění zásobníků miliardu, letos to v nejhorším případě klidně může být i šest miliard.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se