Vrcholí zápisy do prvních tříd a mezi rodiči panují obavy, že na jejich děti nezbude místo. Tak jako obvykle je leckde malá kapacita. Letos je ale situace napjatější kvůli statisícům uprchlíků, kteří do Česka přijeli z Ukrajiny a jsou mezi nimi i malí školáci. Právě jim mají ředitelé podle zpráv šířících se především na sociálních sítích „držet místo“. Školy i úřady to popírají.

„Ředitelka naší školy si má nechat volno pro Ukrajince, takže moje děti nevezme,“ hlásila na Facebooku uživatelka Jana Jelínková bez bližších informací – například o jakou školu jde. Příspěvek později zmizel. Podle Českých elfů, kteří se věnují dezinformacím na internetu, jde o součást kampaně proti válečným uprchlíkům.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.