Rychlost měřit nebudeme, hlásí ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Nehodlá tak uskutečnit úmysl svého předchůdce v čele resortu Vladimíra Kremlíka (ANO) z konce roku 2019. Ten při spouštění nového mýtného systému na dálnicích prohlašoval, že původní mýtné brány najdou při přechodu na satelitní snímání jiné uplatnění – poslouží k úsekovému měření rychlosti.

Místo toho většina bran stojí na dálničních tazích bez využití. Zatím. „O úsekovém rychlostním měření jsem v tomto směru nepřemýšlel. Jsem spíše zastáncem prevence než represe. Ač represe své místo má, prevence je pro mě důležitější,“ řekl Kupka HN. Zatím nevyužívané brány hodlá ministerstvo dopravy osadit telematikou, fungovat potom budou jako proměnné dopravní značky, které by například omezovaly rychlost. Na otázku, kdy stát technologie nasadí, ministr neodpověděl.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se