S kamarádem měl Martin Szlauer odletět z Manchesteru do Prahy. A byť přišli na letiště s předstihem, kvůli několikahodinovému čekání ve frontě na odbavení jim letadlo uletělo. „Zaměstnanec letiště mi řekl, že je to úplně normální,“ řekl HN Szlauer. Na informacích jim pak jen sdělili, ať svou stížnost pošlou e-mailem. „Nakonec jsme letěli až druhý den, a to ze sousedního Liverpoolu do Vídně a z ní pak jeli autobusem do Prahy. Nová letenka naštěstí vyšla jen na pět liber,“ dodává.
Jeho příběh není ojedinělý, na evropských letištích je takových případů v poslední době mnoho. Důvodem je pandemie covidu-19, během které se téměř přestalo cestovat a letiště kvůli nákladům propouštěla zaměstnance. Ti jim ale nyní, když lidé opět létají, velmi chybí.
Jde například o pracovníky, kteří přijímají zavazadla pasažérů. Cestující také často uvíznou na palubě letadel, protože letištím chybí lidé, kteří by je pustili ven. Na zmíněném manchesterském letišti trvá podle britské televize BBC tento problém již měsíce. Celkem bylo jen ve středu zrušeno kvůli frontám přes 150 letů z britských letišť.
Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!
Máte již předplatné? Přihlaste se.
Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.
Nákup jednoho článku
Zadejte e-mailovou adresu
Zadejte e-mailovou adresu. Zadaná e-mailová adresa je ve špatném formátu.
Máte již účet? Přihlaste se.
Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.
Přihlaste se
Zdá se, že už se známe
Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.
Nemáte ještě účet? Zpět na zadání e-mailu »
Jste přihlášen jako
Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.