S kamarádem měl Martin Szlauer odletět z Manchesteru do Prahy. A byť přišli na letiště s předstihem, kvůli několikahodinovému čekání ve frontě na odbavení jim letadlo uletělo. „Zaměstnanec letiště mi řekl, že je to úplně normální,“ řekl HN Szlauer. Na informacích jim pak jen sdělili, ať svou stížnost pošlou e-mailem. „Nakonec jsme letěli až druhý den, a to ze sousedního Liverpoolu do Vídně a z ní pak jeli autobusem do Prahy. Nová letenka naštěstí vyšla jen na pět liber,“ dodává.

Jeho příběh není ojedinělý, na evropských letištích je takových případů v poslední době mnoho. Důvodem je pandemie covidu-19, během které se téměř přestalo cestovat a letiště kvůli nákladům propouštěla zaměstnance. Ti jim ale nyní, když lidé opět létají, velmi chybí.

Jde například o pracovníky, kteří přijímají zavazadla pasažérů. Cestující také často uvíznou na palubě letadel, protože letištím chybí lidé, kteří by je pustili ven. Na zmíněném manchesterském letišti trvá podle britské televize BBC tento problém již měsíce. Celkem bylo jen ve středu zrušeno kvůli frontám přes 150 letů z britských letišť.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se