Vysoké ceny pohonných hmot v posledních měsících děsí řidiče napříč Evropou. Česká vláda na to po vzoru některých zemí reagovala snížením spotřební daně, jinde vlády zastropovaly ceny, některé však neudělaly nic. Ceny benzinu a nafty v Evropě se tak liší až čtyřnásobně. Tedy pokud se do výčtu zahrne i Bělorusko, kde nafta i benzin stojí  v přepočtu necelých 16 korun. Nejdráž podle webu Globalpetrolprices.com tankují Norové, kteří za litr benzinu platí přes 67 korun, za naftu pak 57,50 koruny.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se