Vysoké ceny pohonných hmot v posledních měsících děsí řidiče napříč Evropou. Česká vláda na to po vzoru některých zemí reagovala snížením spotřební daně, jinde vlády zastropovaly ceny, některé však neudělaly nic. Ceny benzinu a nafty v Evropě se tak liší až čtyřnásobně. Tedy pokud se do výčtu zahrne i Bělorusko, kde nafta i benzin stojí v přepočtu necelých 16 korun. Nejdráž podle webu Globalpetrolprices.com tankují Norové, kteří za litr benzinu platí přes 67 korun, za naftu pak 57,50 koruny.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









