Česká státní administrativa je v řadě ohledů zastaralá. Zdaleka nejde jen o nízkou míru digitalizace, jde namnoze o zaostalé procesy a přístupy. Dlouhodobě to dokladují i mezinárodní srovnání a audity. Již dvě dekády potřebuje naše státní správa zásadní modernizaci jako pes drbání. A do toho všeho vpadly tři pohromy. Nejdříve nefunkční koncept mikromanažerského způsobu řízení státu jako firmy v rukou bývalého premiéra, pak covidová krize a ta ještě ani neskončila a přišla krize ukrajinská.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se