Setkání či úzký kontakt s podnikatelem Michalem Redlem mají v těchto dnech za následek rychlý konec politické kariéry nebo její jiné nasměrování. Po rezignaci ministra školství Petra Gazdíka se k němu v rezignaci na funkce v hnutí STAN přidal europoslanec Stanislav Polčák. A teď přichází o místo i generální ředitel České pošty Roman Knap. S Redlem se sešel už loni v listopadu. Obešlo se to bez většího rozruchu, byť o tom média informovala. Situace se změnila po razii na pražském magistrátu a poté, co policie Redla označila za hlavu organizované zločinecké skupiny. V ní působil také obviněný politik STAN a pražský radní Petr Hlubuček. Předseda STAN a ministr vnitra Vít Rakušan následně v nedělní televizní debatě oznámil, že kvůli schůzce v nejbližších dnech šéfa pošty odvolá. Knap to označil za čistě politické rozhodnutí, v pondělí se s Rakušanem sešli a dohodli se prozatím, že Knap povede poštu až do září.

HN: Stále se domníváte, že vaše odvolání je motivováno politicky?

Bylo to vyústění nějakých politických událostí. Ale s panem ministrem jsme si řekli, že už to není téma v politickém smyslu. A že už budeme řešit jenom pracovní věci.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.