Na oběd s kolegy chodí finanční specialista Marek Zienert jen asi dvakrát v týdnu, zbylé dny si do kanceláře v centru Prahy nosí vlastní jídlo. „Vzhledem ke zvyšujícím se cenám obědových menu jsme se s přítelkyní rozhodli, že je na čase začít si obědy častěji vařit doma,“ říká Zienert. Kromě peněz mu to prý ušetří také poměrně dost času – zatímco oběd v některé z restaurací v okolí mu z pracovního dne ukrojí zhruba hodinu, sníst vlastní oběd v kanceláři mu trvá jen poloviční dobu. „Za stejnou cenu jako v restauraci si navíc uvařím větší množství jídla a zároveň mám kontrolu nad kvalitou potravin, které u vaření používám,“ dodává.

Nejvyšší inflace od začátku 90. let se výrazně projevuje už také v cenách na jídelních lístcích tuzemských hospod a restaurací. Jejich majitelé kvůli rostoucím nákladům na energie nebo mzdy personálu v posledních měsících zdražují až o pětinu. Podle dat, která pro HN z pokladních systémů připravila společnost Dotykačka, narostla za poslední tři roky cena obědů o 28 procent. Jejich průměrná cena se nyní pohybuje kolem 150 korun. Na výrazné zdražení proto stále více Čechů reaguje podobně jako Zienert – raději si do práce nosí „krabičky“ s vlastním jídlem.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.