Další investice polostátní energetické Skupiny ČEZ se dostala před soud. Německá firma ČEZ ESCO II – součást Skupiny ČEZ – se soudila s německou Kofler Energies, od níž před čtyřmi lety koupila firmu Kofler Energies Ingenieurgesellschaft (KEI). Po nákupu podílu v KEI se totiž ukázalo, že řada projektů firmy je ztrátová. S jejich ztrátovostí však Skupina ČEZ nebyla při investici náležitě seznámena, tvrdí ve své výroční zprávě za uplynulý rok.

ČEZ proto požadoval po Kofler Energies zaplatit 4,48 milionu eur (nyní téměř 111 milionů korun). „Proběhlo smírčí jednání a také první ústní soudní jednání, po nichž soud vyzval obě strany k uzavření smíru,“ uvádí mluvčí ČEZ Martin Schreier. „Následně došlo v prvním čtvrtletí k uzavření smíru a dohody o náhradě škody prodávajícím,“ dodává. Podrobnosti smíru včetně částky, kterou ČEZ získal zpět, neuvedl.

Skupina ČEZ přitom koupila KEI za 726 milionů korun. Německá firma se zabývá projekty, které zlepšují energetickou účinnost, a projektováním decentralizovaných zařízení a bateriových systémů. 

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se