Další investice polostátní energetické Skupiny ČEZ se dostala před soud. Německá firma ČEZ ESCO II – součást Skupiny ČEZ – se soudila s německou Kofler Energies, od níž před čtyřmi lety koupila firmu Kofler Energies Ingenieurgesellschaft (KEI). Po nákupu podílu v KEI se totiž ukázalo, že řada projektů firmy je ztrátová. S jejich ztrátovostí však Skupina ČEZ nebyla při investici náležitě seznámena, tvrdí ve své výroční zprávě za uplynulý rok.

ČEZ proto požadoval po Kofler Energies zaplatit 4,48 milionu eur (nyní téměř 111 milionů korun). „Proběhlo smírčí jednání a také první ústní soudní jednání, po nichž soud vyzval obě strany k uzavření smíru,“ uvádí mluvčí ČEZ Martin Schreier. „Následně došlo v prvním čtvrtletí k uzavření smíru a dohody o náhradě škody prodávajícím,“ dodává. Podrobnosti smíru včetně částky, kterou ČEZ získal zpět, neuvedl.

Skupina ČEZ přitom koupila KEI za 726 milionů korun. Německá firma se zabývá projekty, které zlepšují energetickou účinnost, a projektováním decentralizovaných zařízení a bateriových systémů. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.