Třinecké železárny jsou největším domácím hutním podnikem, který ovládají čeští vlastníci. Díky rekordním cenám oceli společnost po dvou hubenějších letech v roce 2021 opět výrazně vydělala. Čistý zisk firmy, která má dvě vysoké pece a vyrábí kolejnice, tyče či dráty, byl 1,3 miliardy korun. Přestože kvůli plánovaným opravám a nehodě nejela výroba naplno a byla nižší o sedm procent. Pro letošní rok předpokládá generální ředitel Třineckých železáren Jan Czudek, že hutě vyrobí 2,5 milionu tun oceli, což je o 100 tisíc více než loni. A to přesto, že začátkem roku poznamenala huť válka na Ukrajině, odkud všichni tuzemští oceláři berou železnou rudu. Ruská armáda nyní dokonce okupuje důl v Záporoží na jižní Ukrajině, který firma vlastní. „Dneska z něj neodebíráme, protože ho nemáme pod kontrolou,“ řekl v rozhovoru pro HN Czudek.  

HN: Jak vás ovlivňuje dění na Ukrajině?

Zásobování rudou probíhalo občas s výpadky, ale díky našim logistikům a spolupráci s dopravci se nám podařilo dodávky zabezpečit. Museli jsme začít dovážet železnou rudu z Brazílie a také jiných částí Ukrajiny.

HN: Vy máte na Ukrajině i vlastní důl. Jak to s ním je?

Máme, a to v oblasti Záporoží, ale dneska z něj neodebíráme, protože ho nemáme pod kontrolou.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.