Nacházíme se v klimatické nouzi, prohlásila švédská aktivistka Greta Thunbergová, když se před několika dny nečekaně objevila na hlavním pódiu hudebního festivalu Glastonbury. „Otevírají nové uhelné doly, nová ropná pole a nové ropovody. Lhaní se pro naše vůdce stalo nejen společensky přijatelným, ale víceméně se to od nich očekává,“ volala směrem k davu, který čekal na vystoupení sira Paula McCartneyho.

A měla pravdu. Nejen v Česku, kde zelená agenda vyvolává u většiny politiků i obyvatelstva kopřivku, ale i v ekologicky uvědomělejších zemích se pomalu ale jistě snaha o snížení emisí kříží se snahou ochránit obyvatelstvo před prudce rostoucími cenami energií. Zjednodušeně řečeno, být zelený bylo podstatně jednodušší, dokud se Evropa mohla spolehnout, že Rusko dodá ropu i plyn.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.