Pandemie koronaviru loni druhý rok po sobě výrazně navýšila počty úmrtí v Česku. Loni tu zemřelo celkem 139 891 obyvatel, což je nejvíc od konce druhé světové války. A o 27 tisíc víc než v roce 2019, který lze považovat za poslední necovidový rok.

Nemoc covid-19 se také loni stala v Česku vůbec nejčastější příčinou smrti. Předběhla i dlouhodobou „jedničku“ – chronickou ischemickou nemoc srdeční – tedy nedokrvení  srdečního svalu. Tato choroba v tuzemsku zabíjela nejčastěji již od roku 2005.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se