Prodloužení těžby černého uhlí na Karvinsku nad dosud plánovaný rok 2023 je znovu ve hře. Ministerstvo financí, které přes společnost Prisko vlastní jediného těžaře černého uhlí v Česku, nebude bránit tomu, aby firma OKD začala usilovat o povolení těžby na roky 2024 a 2025.
Konečné rozhodnutí podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) ještě nepadlo. Předseda představenstva OKD Roman Sikora uvedl, že rozhodnutí o prodloužení těžby musí firma udělat nejpozději v první polovině příštího roku.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









