Prodloužení těžby černého uhlí na Karvinsku nad dosud plánovaný rok 2023 je znovu ve hře. Ministerstvo financí, které přes společnost Prisko vlastní jediného těžaře černého uhlí v Česku, nebude bránit tomu, aby firma OKD začala usilovat o povolení těžby na roky 2024 a 2025.

Konečné rozhodnutí podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) ještě nepadlo. Předseda představenstva OKD Roman Sikora uvedl, že rozhodnutí o prodloužení těžby musí firma udělat nejpozději v první polovině příštího roku.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se